Poprzedni temat «» Następny temat
Konfiguracja forum - czyli co i jak.
Autor Wiadomość
Gutek 
Wysłany: 2009-03-31, 22:18   Konfiguracja forum - czyli co i jak. Adres Forum: www.ls-world.pl      Pomógł: 235 razy
Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 1084
Skąd: jesteś?
Po krótce opisane do czego służą opcje w kofiguracji forum czyli PA > Konfiguracja > xxx


GłówneGeneralne Ustawienia Forum

  1. „Nazwa Strony” – Tu wpisujemy nazwe naszego forum czyli najczęściej adres forum bądź też adres + tematyka np. www.testy.jun.pl Forum wielotematyczne.
  2. „Opis Strony” - tutaj możemy wpisać krótki tekst opisujący nasze forum np. testy.jun.pl tutaj wygadasz się do woli.
  3. „Logo strony” – tutaj wklejamy bezpośredni link do naszego loga, które ma być wyświetlane na górze forum np. http://jun.pl/forum/templates/jun/images/top.gif ważne aby obrazek do którego prowadzi link był na stronie sam tylko on i białe tło w koło, żadnych innych obrazków bo wtedy skrypt nie wie co ma skopiować i nie mamy loga.
  4. „Wyłącz” – tutaj mamy do wyboru wyłączenie trzech rzeczy, a mianowicie Forum, Pisanie postów, Rejestrację,
  Wyłącz Forum - wtedy przy wejściu na forum pojawia się informacja „To forum jest teraz wyłączone. Powód: i tu się wyświetla powód który wpisaliście w okienku tuż nad wyłączaniem forum.
  Pisanie postów – userzy nie będą mogli pisać postów, we wszystkich działach zostanie możliwość pisania postów / zakładania tematów.
  Rejestrację – nowi użytkownicy nie będą mogli się rejestrować na naszym forum, moduł rejestracji zostanie zablokowany.
  5. „Włącz aktywację kont” – tutaj mamy do wyboru trzy sposoby aktywacji kont nowych użytkowników
  Brak – nie będziemy musieli aktywować kont nowych użytkowników
  E-mail - Użytkownik będzie musiał potwierdzić swoją rejestracje przez kliknięcie na link wysłany do niego w wiadomości E-mail na podany przez niego przy rejestracji adres E-mail
  Admin – Do administratora forum zostaje wysłana wiadomość E-mail i to on decyduje komu aktywować konto, a komu nie
  6. „Interwał Anty-Floodowy” – tu ustawiamy liczbę sekund po jakiej user może napisać następny post.
  7. „Tematów na Stronę” – tu określamy liczbę tematów widzianych na jednej stronie.
  8. „Postów na Stronę” – tu określamy liczbę postów widzianych na jednej stronie w danym temacie.
  9. „Postów do określenia Popularny” – tutaj określasz liczbę postów po której temat w której określona liczba postów zostanie napisana oznaczony zostanie jako popularny, w niektórych tematach jest to oznaczane osobną ikonką.
  10. „Domyślny Styl” – Styl który będzie ustawiony domyślne dla gości i nowych użytkowników, a także może być narzucany z góry po zaznaczeniu kolejnej opcji.
  11. „Zignoruj Styl Użytkownika” – po zaznaczenie TAK żaden z użytkowników czy to zarejestrowany, czy też gość nie będzie mógł zmienić stylu , będzie miał z góry narzucony styl który określiliśmy w polu „Domyślny Styl”
  12. „Domyślny Język” – chyba nie trzeba nic tłumaczyć, ale jak już to tu określamy czy nasze forum ma być w języku Angielskim czy Polskim.
  13. „Format Daty” – tutaj wybieramy format daty czy pierwszy ma być wyświetlany miesiąc, czy dzień itd.
  14. „Strefa Czasowa Systemu” – tutaj ustawiamy strefe czasową w której mieszkamy w naszym przypadku będzie to (CET +1:00 godzinę) Warszawa, Berlin…
  15. „Automatyczna zmiana daty na czas letni/zimowy” – przy zaznaczeniu opcji TAK czas z letniego na zimowy zostanie zmieniony automatycznie, takie automatyczne przestawianie zegarków.
  16. „Włącz Kompresję GZip” – przy zaznaczonym TAK forum kompresuje dane co powinno przyspieszyć jego działanie.
  17. „Zezwól na automatyczne logowanie” – tutaj możemy wybrać czy przy próbie logowania ma być sprawdzane ostatnie IP z którego wchodził dany user, jeżeli IP jest inne niż przy ostatniej wizycie, user będzie musiał zalogowac się ręcznie, nie będzie od razu zalogowany, choć by miał zaznaczoną opcje autologowania.
  18. „Długość Sesji [ sekundy ]” – Domyślnie ustawione na 800 sekund, jeżeli zalogowany user podczas tych 800 sekund nie wykarze żadnych oznak życia (odświeżanie strony) zniknie on z listy osób online, przy ponownym wejściu zostanie doliczona mu kolejna wizyta na forum, oraz zostanie wyzerowany jego czas spędzony na forum.
  19. „Jeżeli chcesz aby forum było…” – wybieramy czego dotyczny nasze forum, aby mogło być automatycznie dodane do katalogu for, w odpowiedniej kategorii, nie wiem czy działa to na jun.pl

Ustawienia Cookies i adresów

  Tutaj nic nie zmieniamy, to nas nie dotyczy

Prywatne Wiadomości
  1. „Prywatne Wiadomości” – zaznaczamy TAK jeżeli chcemy aby użytkownicy mogli wysyłać do siebie wiadomości prywatne (PW, PM) lub zaznaczamy NIE jeżeli chcemy aby użytkownicy nie mogli wysyłać do siebie prywatnych wiadomości.
  2. „Maks. wiadomości w Skrzynce (Administrator ma x 6 a Moderator x 3)” – ustawiamy ile jeden user może mieć naraz wiadomości w skrzynce odbiorczej polecam około 20 wydaje mi się że mniejsza ilość będzie mniej obciążać forum, a i chyba mało kto trzyma więcej wiadomości
  3. „Maks. wiadomości w Wysłanych (Administrator ma x 6 a Moderator x 3)” – ustawiamy ile jeden user może mieć naraz wiadomości w wiadomości wysłane polecam około 20 wydaje mi się że mniejsza ilość będzie mniej obciążać forum, a i chyba mało kto trzyma więcej wiadomości
  4. ‘Maks. wiadomości w Zapisanych (Administrator ma x 6 a Moderator x 3)” – ustawiamy ile jeden user może mieć naraz wiadomości w zapisane, polecam około 20 wydaje mi się że mniejsza ilość będzie mniej obciążać forum, a i chyba mało kto trzyma więcej wiadomości


Ustawienia COPPA

  Nic tutaj nie zmieniamy, opcja zupełnie niepotrzebna.


Ustawienia E-mail'i

  1. „E-mail przez forum” – jeżeli zaznaczymy TAK użytkownicy będą wysyłac E-maila przez forum do administracji, jak i do siebie nawzajem, poprzez adres e-mail podany podczas konfiguracji poczty, ale o tym zaraz.
  2. „Adres E-mail Administratora” – chyba nie trzeba tłumaczyć jest to miejsce na twój adres e-mail.
  3. „E-mail zwrotny” – gdzy użytkownik odpowiada na e-mail wysłany do niego poprzez forum odpowiedź zostanie dostarczona na adres podany w tym miejscu.
  4. „E-mail nadawcy” – adres e-mail który będzie wysyłany w polu nadawca przy e-mail wysłanym poprzez forum.
  5. „Podpis pod E-mail” – to co tu wpiszemy będzie widniało pod każdym e-mailem wysłanym poprzez forum.
  6. „Używaj Serwera SMTP” - domyślnie ustawione na TAK i niech tak zostanie.
  7. „Adres Serwera SMTP” – konfigurowane przez JunAdmina www.jun.pl
  8. „Nazwa Użytkownika SMTP” – konfigurowane przez JunAdmina www.jun.pl
  9. „Hasło SMTP” - konfigurowane przez JunAdmina www.jun.pl

Dodatkowe


Ustawienia dodatków

  1. „Czyszczenie read history” – wciskamy wyczyść w celu odchodzenia bazy danych, co powinno przyśpieszyć działanie forum.
  2. „Ile dni przetrzymywać nieczytane posty” – jeżeli user nie odwiedza forum przez określoną tutaj liczbę dni informacje o niczytanych postach zostaną usunięte.
  3. „Maksymalna ilość nieczytanych postów na użytkownika” – ile dany user może mieć nieczytanych postów na swoim koncie jednocześnie.
  4. „Kasowanie nieczytanych z wyjątkiem napisanych przez ostatnie X dni” – okreslamy ilość dni z których mają zostać nieczytane posty użytkownika, po przekroczeniu określonej liczny (opcja wyżej)
  5. „Autonaprawa tabel” – Domyślnie ustawione na TAK i tak zostawiamy.
  6. „Włącz "Szukanie” – Jeżeli zaznaczysz TAK w nagłówku dostępny będzie link do tzw. szukajki czyli możliwości wyszukiwanie tematów, czy też postów.
  7. „Otwórz wszystkie w nowych oknach” – przy wyszukiwaniu, z właczonym widokiem tematów, pojawia się link „Otwórz wszystkie w nowych oknach” który służy do otwarcia wszystkich wyników szukania w nowych oknach (obciąża serwer)
  8. „Maksymalna liczba opcji ankiety” – tutaj określamy ile opcji w ankiecie można utworzyć do wyboru.
  9. „Moduł "POMÓGŁ"” – jeżeli zaznaczysz TAK to autor tematu będzie mógł wcisnąć pod postem osoby która mu pomogła, rozwiązała jakiś problem czy coś takiego przycisk z napisem „POMÓGŁ”, punkty pomógł są zliczane na konta userów, dzięki temu możesz zobaczyć czy ktoś jest pomocny, czy też nie.
  10. „Restrykcja dostępu dla niezarejestrowanych” – jeżeli zaznaczysz TAK niezarejestrowani użytkownicy nie będą mogli oglądać listy userów, wchodzić w czyjś profil, czy też pisać postów.
  11. „Restrykcja całkowita dostępu dla niezarejestrowanych” – użytkownikowi przy próbie wejścia na forum pojawi się info „Dostęp do tej części forum wymaga zalogowania się.
  Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowany, kliknij Tutaj żeby przejść do formularza rejestracyjnego” user bez zalogowania nie zobaczy dalszej części naszego forum.
  12. „Zezwól na zmiany Nazw Użytkownika” – czy użytkownik będzie mógł zmienić swój Nick kiedy będzie chciał, dla zachowania porządku polecam zaznaczyć NIE
  13. „Pokazuj aktywne dymki” – są to takie dymki które pojawiają się po najechaniu myszką na jakiś temat, pisze tam takie info jak ilość nieczytanych postów tym temacie i początek pierwszego posta.
  14. „Efekty OnMouseOver po najechaniu myszą” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy najechaniu myszą na nazwę działu itp. Jego kolor powinien się rozjaśnić, lub z ciemnić zależy od stylu
  15. „Wyłącz dla użytkowników niezalogowanych dodatki” – jeżeli zaznaczasz TAK to niezarejestrowani zobaczą okrojoną wersję naszego forum bez efektów OnMouseOver, wyskakujących dymków, ikonek systemu pod postami itd.
  16. „Numer Gadu-Gadu, Hasło Gadu-Gadu” – tutaj podajemy numer gg i hasło numeru który stworzyliśmy na potrzeby informowania o śledzonych tematach na gg użytkownika.
  17. „Powiadomienia na GG” gdy chcemy aby użytkownicy byli informowani o odpowiedzi w śledzonym przez nich temacie zaznacz TAK, wymagana konfiguracja pola wyżej.
  18. „Powiadomienia admina na GG” – tutaj możesz podać swój numer GG na który będzie wysyłane info jeżeli na twoim forum pojawi się nowy temat, jeżeli masz kilka numerów GG oddziel je przecinkami.
  19. „Powiadomienia o odpowiedziach” – jeżeli wpisałeś swój numer GG powyżej i zaznaczysz w tym miejscu TAK to będziesz informowany na GG również o nowych postach na twoim forum.
  20. „Cała treść w powiadomieniach” – jeżeli zaznaczysz TAK to w powiadomieniu na GG zobaczysz całą treść nowego posta bez potrzeby wchodzenia na forum.
  21. „Powiadomienia o usunięciu postu/tematu lub przesunięciu tematu” – jeżeli zaznaczysz TAK użytkownik będzie informowany gdy jego temat/post zostanie przeniesiony, usunięty itd.
  22. „Rodzaj powiadomienia” – tutaj wybierasz w jaki sposób użytkownik ma być informowany o usunięciu, przeniesieniu itd. Jego post, na E-mail czy PW.
  23. „Możliwość wyboru przez Administratora lub Moderatora nie wysyłania powiadomienia” – jeżeli zaznaczysz TAK moderator/administrator przy usuwaniu posta będzie mógł wybrać czy powiadomienie o jego usunięciu ma zostać wysłane do użytkownika, czy też nie,
  24. „Zezwól na własne kolory nazw” – jeżeli zaznaczysz TAK to użytkownik w edycji swojego profilu będzie mógł sam sobie wybrać kolor Nicka jaki chce, dodatkowo w polu obok możesz określić od ilu postów można wybrać sobie własny kolor nicka.
  25. „Wyłącz tylko możliwość zmiany kolorów nazw” – jeżeli zaznaczysz TAK to userzy nie będą mogli zmieniąć kolorów swoich Nicków, a za to ty będziesz mógł je zmieniać w PA w sekcji „użytkownicy”
  26. „Zezwól moderatorom na zmiany kolorów” – jeżeli zaznaczysz TAK userzy z rangą moderator będą mogli zmieniać kolor swoich Nicków, userzy bez tej rangi nie będą mieli takiej możliwości.
  27. „Pozwól użytkownikom wybrać swoje tytuły” – tutaj wpisujesz od ilu postów użytkownik będzie mógł sobie wpisać w profilu jakiś krótki tekst który będzie się wyświetlał między jego Nickiem, a awatarem.
  28. „Zezwól moderatorom na własne tytuły” – gdy zaznaczysz TAK tylko moderatorzy będą mogli wpisywać swoje tytuły.
  29. „Maksymalna długość tytułu” – tutaj określasz liczbę znaków możliwych do wykorzystania we własnym tytule.
  30. „Powiadom o usunięciu konta” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy usuwaniu konta jakiegoś usera powiadomienie iż jego konto zostało usunięte zostanie wysłana mu na e-mail
  31. „Odświeżanie” – opóźnienie po jakim nastąpi wyświetlenie nowego postu napisanego w danym temacie.
  32. „META Keywords” – Słowa kluczowe pod jakimi nasze forum ma być wyświetlane w Google, przydatne przy pozycjonowaniu. Słowa kluczowe oddzielaj przecinkami.
  33. „META Description” – krótki opis w tagach HTML który będzie wyświetlany w wyszukiwarkach internetowych jako wynik wyszukiwania.
  34. „PhpMyAdmin” – nie potrzebne bez konta Premium.
  35. „Adres sprawdzania Whois” – tutaj lepiej nic nie ruszać.
  36. „Logowanie hostów i IP” – Nic nie zmieniamy
  37. „Loading” – gdy zaznaczysz TAK, przy wchodzeniu czy też przechodzeniu z tematu do tematu itd. Będzie wyświetlane okienko wczytywania
  38. „Ochrona postów admina” – Jeżeli zaznaczysz TAK moderatorzy nie będą mogli, edytować, przenosić ani usuwać twoich postów.
  39. „Pokaż oryginalne ocenzurowane słowo administratorom i moderatorom” – gdy zaznaczysz TAK a na forum wprowadzona jest cenzura, administratorzy i moderatorzy będą widzieli tekst bez cenzury.
  40. „Moderatorzy mogą widzieć IP użytkowników” – jeżeli zaznaczysz TAK moderatorzy będą mogli zobaczyć w profilu każdego usera z jakiego adresu IP odwiedzał forum.
  41. „Czas generowania strony” – gdy zaznaczysz TAK na dole forum będzie wyświetlana informacja typu „Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 14”
  42. „Czas generowania tylko dla adminów” – jeżeli zaznaczysz TAK czas generowania strony będzie widoczny tylko dla administratorów.
  43. „Pokazuj regulamin przed rejestracją” – jeżeli zaznaczysz TAK przed rejestracją będzie trzeba zaakceptować regulamin.
  44. „Razy jaką wartość pomnożyć maksymalną ilość znaków w podpisie dla admina” – tutaj wpisujemy ile razy więcej znaków w swoim podpisie może wykorzystać administrator forum.
  45. „Razy jaką wartość pomnożyć maksymalną ilość znaków w podpisie dla moderatorów” - tutaj wpisujemy ile razy więcej znaków w swoim podpisie może wykorzystać moderator forum.


Ustawienia zabezpieczenia haseł użytkowników

  1. „Czasowa blokady konta” – podaj liczbę możliwych prób logowania po której konto zostanie zablokowane czasowo.
  2. „Czas blokady” – tutaj wpisujemy liczbę minut na ile zostanie zablokowane konto po nadmiernej ilości prób logowania.
  3. „Hasło "mieszane" – jeżeli zaznaczysz WŁĄCZONY użytkownik przy rejestracji będzie musiał wpisać hasło mieszane, czyli takie które zawiera litery jak i cyfry.
  4. „Hasło inne niż login” – jeżeli zaznaczysz WŁĄCZONY użytkownik nie będzie mógł ustawić sobie hasła takiego samego jek jego login.
  5. „Minimalna długość hasła” – tutaj wpisujemy liczbę znaków jaką minimalnie musi zawierać hasło usera.


Strony Głównej


  Ustawienia strony głównej
  1. „Banner w nagłówku forum” – tutaj możesz wkleić kody HTML jakieś bannerów, linków czy buttonów które będą wyświetlane na samej górze forum, w tym miejscu wklejasz także kod własnego nagłówka.
  2. „Banner w stopce forum” - tutaj możesz wkleić kody HTML jakieś bannerów, linków czy buttonów które będą wyświetlane na samym dole forum.
  3. „Wyłącz oryginalny nagłówek” – jeżeli zaznaczysz TAK z naszego forum zniknie oryginalny nagłówek czyli linki pod logiem typu Szukaj, Użytkownicy, Grupy, Profi itd.
  4. „Losowe bandery” – tutaj wpisujemy liczbę która odpowiada za miejsce wyświetlania losowych bannerów, poniezej wklejamu kody HTML naszych losowych bannerów
  5. „Włącz ogłoszenie na forum” – tutaj wybieramy czy na naszym forum będzie włączone ogłoszenie, do wyboru mamy trzy opcje:
  Brak – ogłoszenie wyłączone
  Na stronie głównej – ogłoszenie będzie wyświetlane tylko na stronie głównej naszego forum.
  Na wszystkich stronach – ogłoszenie będzie wyświetlane na stronie głównej naszego forum, jak i na jego wszystkich pod stronach, w widoku postów itd.

  6. „Treść ogłoszenia” – tutaj wpisujemy treść naszego ogłoszenia obsługiwane znaczniki HTML.
  7. „Stała szerokość forum” - jeżeli zaznaczysz TAK forum na każdym komputerze będzie miało stała szerokość.
  8. „Szerokość forum” – tutaj wpisujemy stała szerokość naszego forum w pikselach
  9. „Avatar w nagłówku” – jeżeli zaznaczysz TAK zalogowany użytkownik będzie widział swój awatar w nagłówku forum, w niektórych stylach nie działa.
  10. „Przycisk Czat w nagłówku” – jeżeli zaznaczysz TAK w nagłówku forum obok linków szukaj, użytkownicy itp. Będzie wyświetlany link czat który prowadzi do formowego czatu.
  11. „Włącz download” – jeżeli zaznaczysz TAK w nagłówku forum wyświetlany będzie link do sekcji downloadu, ale możesz sobie to darować ponieważ download na jun.pl jest wyłączony.
  12. „Włącz galerie zdjęć” –
  13. „Statystyki” – jeżeli zaznaczysz TAK w nagłówku forum będzie wyświetlany link do statystyk, gdzie każdy user będzie mógł zobaczyć najaktywniejszych czy też najbardziej pomocnych userów, najczęściej używaną emotke, najczęściej odwiedzany temat itp.
  14. „Szybka rejestracja” – jeżeli zaznaczysz TAK na górze forum będzie dostępne okienko z formularzem rejestracji, obok masz jeszcze opcje „Na dole strony:” jeżeli tam zaznaczysz TAK na dole forum zostanie umieszczone okienko z formularzem szybkiej rejestracji.
  15. „Portal link” – jeżeli zaznaczysz TAK przy kliknięciu na link Strona Główna zostaniesz przeniesiony na portal.
  16. „Style na stronie głównej” – jeżeli zaznaczysz TAK na stronie głównej forum w jego dolnej sekcji dostępny będzie mały pasek z możliwością szybkiego wyboru stylu forum.
  17. „Licznik wizyt” – jeżeli zaznaczysz TAK w statystykach na stronie głównej wyświetlana będzie informacja „To forum odwiedzono już xx razy”
  18. „Pokazuj panel "Kto jest na forum" - Jeżeli zaznaczysz TAK na dole forum w statystykach, będą wyświetlane osoby które odwiedziły forum w ciągu ostatnich XX godzin. Godziny ustawiane opcje niżej.
  19. „Pokazuj obchodzących urodziny” – jeżeli zaznaczysz TAK na dole forum w statystykach będą wyświetlane osoby które przez następne X dni mają urodziny i tu mamy trzy opcje
  „ Maksymalny wiek użytkownika” – ile użytkownik może mieć maksymalnie lat
  „Minimalny wiek użytkownika” – ile użytkownik może mieć najmniej lat
  „Ile dni na przód pokazywać solenizantów” – tu wpisujesz ile dni wcześniej ma być wyświetlane że ktoś ma urodziny.
  20. „Powitanie urodzinowe” - jeżeli zaznaczysz TAK to gdy osoba obchodząca w danym dniu odwiedzi po raz pierwszy forum zostanie przywitana wyskakującym okienkiem z życzeniami z okazji urodzin.
  21. „Osoby odpowiedzialne za Forum” – jeżeli znaczysz TAK to na dole forum w statystykach będzie wyświetlany link Osoby odpowiedzialne za Forum można tam zobaczyć kto ma uprawnienia do moderacji jakiegoś działu.
  22. „Nowych postów i tematów w dziale” – jeżeli zaznaczysz TAK na stronie głównej, w polu danego działu, będzie się wyświetlać ile nowych tematów napisano w danym dziale od twojej ostatniej wizyty
  23. „Wyświetlanie for i kategorii” - tu mamy trzy opcje do wyboru
  Standardowo - fora będą wyświetlane jak na każdym forum od razu wszystko widać.
  Drzewo - fora będą wyświetlane w formie drzewa.
  Zwinięte – fora będą zwinięte, będzie widać tylko nazwy działów.
  24. „Kategorie w osobnych tabelach” – jeżeli zaznaczysz TAK wszystkie kategorie będą wyświetlane w osobnych tabelach, jeżeli zaznaczysz NIE wszystkie kategorie będą wyświetlane w jednej tabeli ciągnącej się od góry do samego dołu forum.
  25. „Pokazuj tytuły ostatnich tematów” – jeżeli zaznaczysz TAK na stronie głównej będą wyświetlane nazwy ostatnio poruszonych tematów w danym dziale.
  26. „Ilość znaków ostatnich tematów” – Jeżeli w opcji wyżej zaznaczysz TAK to tutaj określasz ile znaków z nazwy tematów ma być wyświetlana na stronie głównej.
  27. „Linki do podkategorii pod opisem działu” Jeżęli zaznaczysz TAK to pod opisem działu będzie link z nawą podkategori prowadzący do danej kategori znajdującej się w danym dziale, jeżeli zaznaczysz Z IKONAMI obok linków zostanie jeszcze wyświetlona mała ikonka.Widok Tematów


Ustawienia widoku tematu

  1. „Ikony systemu i przeglądarki użytkowników” - jeżeli zaznaczysz TAK pod postem będą wyświetlane ikonki z jakiej przeglądarki i jakiego systemu operacyjnego korzysta autor postu.
  2. „Powiadom znajomego o tym temacie” – jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu będzie wyświetlany link Powiadom znajomego o tym temacie po którego kliknięciu user będzie mógł powiadomić znajomego poprzez e-mail o ciekawym temacie.
  3. „Wiek użytkownika pod awatarem” – jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu pod awatarem będzie wyświetlany wiek danego użytkownika
  4. „Data przyłączenia użytkownika pod awatarem” - jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu pod awatarem będzie wyświetlana data rejestracji na forum.
  5. „Lokalizacja pod avatarem „ -jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu pod awatarem będzie wyświetlane pole „Skąd” czyli miejsce zamieszkania usera.
  6. „Ilość postów pod avatarem „ -jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu pod awatarem będzie wyświetlana ilość postów napisana przez usera od daty jego rejestracji.
  7. „Status online pod avatarem „ -jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu pod awatarem będzie wyświetlany aktualny status użytkownika, więc jeżlei usera jest w danym momencie zalogowany to będzie wyświetlany obrazek z napisem online.
  8. „Poziom użytkownika pod awatarem” - jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu pod awatarem będą wyświetlane paski typu HP, XP itp. Przydatne na forum PBF
  9. „Gadu-Gadu” – Jeżęli zaznaczysz TAK w widoku tematu pod postem będzie wyświetlana ikonka z napisem GG po której kilknięciu zostaniemy przeniesieni do miejsca z którego możemy napisać do danego usera na Gadu-Gadu.
  10. „Poziom użytkownika pod postem”- jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu pod postem będą wyświetlane paski typu HP, XP itp. Przydatne na forum PBF
  11. „Pokazuj ignorowanie użytkowników” – jeżeli zaznaczysz TAK użytkownik będzie widział ikonkę do ignorowania jakiegoś usera, po jej wciśnięciu użytkownik nie będzie informowany o postach napisanych przez usera ignorowanego.
  12. „Szybka odpowiedź” –jeżeli zaznaczysz TAK na samym dole tematu będzie wyświetlane pole do szybkiej odpowiedzi w temacie.
  13. „Szybka odpowiedź tylko na ostatniej stronie tematu” – jeżeli zaznaczysz TAK to pole szybka odpowiedz w tematach które mają kilka stron będzie wyświetlana tylko na ostatniej stronie tematu.
  14. „Szybka odpowiedź ukryta dla niezalogowanych” – jeżeli zaznaczysz TAK goście, czyli userzy niezalogowani nie będą widzieli pola szybka odpowiedź.
  15. „Ilość usmieszków w szybkiej odpowiedzi” – tutaj wpisujesz liczbę emotek która będzie do wybrania z bocznego panelu przy szybkiej odpowiedzi.
  16. „Tekst zamiast ikon” – jeżeli zaznaczysz TAK pod postem zamiast obrazków typu GG, PM, profil itp., będzie tylko tekst.
  17. „Wyłącz ikony pod postem” – jeżeli zaznaczysz TAK pod postem nie będą wyświetlane ikony typu E-mail, WWW, Profil, PM, GG,.
  18. „Kto przeglądał temat” – jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu będzie można zobaczyć kto przeglądał dany temat.
  19. „Kto przeglądał temat tylko dla admina i moderatorów” jeżeli zaznaczysz TAK tylko Admin i Moderatorzy będą mogli zobaczyć kto przeglądał dany temat.
  20. „Ukryj przeglądanie tematu przez admina” – jeżeli zaznaczysz TAK i opcja powyżej jest zaznaczona to w liście osób przeglądających dany temat nie będzie administratorów, choćby przeglądali temat.
  21. „Szpieg dostępny dla moderatorów” – jeżeli zaznaczysz TAK do widoku profilu zostanie dodany link widoczny dla moderatorów który prowadzi do strony na której można zobaczyć jakie tematy przeglądał użytkownik.
  22. „Zezwól na "szpiegowanie" administratorów przez moderatorów” – jeżeli zaznaczysz TAK moderator będzie widział w profilu administratora link który prowadzi do strony na której można zobaczyć jakie tematy przeglądał administrator.
  23. „Pokaż kto zamknął temat” – jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu będzie widać kto zamknął ten temat.
  24. „Pokaż kto odblokował temat”- jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu będzie widać kto otworzył ten temat.
  25. „Pokaż kto wygasił post/temat” -jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu będzie widać kto wygasił post/temat.
  26. „Pokaż kto przesunął temat”- jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu będzie widać kto przesunął ten temat.
  27. „Pokaż kto edytował post” -jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu będzie widać kto edytował dany post.
  28. „Pokaż edycję własnego postu” – jeżeli zaznaczysz TAK w widoku tematu w przypadku edycji postu przez autora będzie widać informacje o edycji postu z Dotą Ig godziną.
  29. „Czas edycji postu” – tutaj wpisujesz czas w minutach przez który użytkownicy będą mogli z edytować swój post, po upływie tego czasu edycja zostanie zablokowana.
  30. „Zezwól moderatorom na kasowanie informacji o czynnościach” – jeżeli zaznaczysz TAK moderatorzy będą mogli usunać z tematu informacje o zamknięci, przyklejenie, przesunięcie tematu itp.
  31. „Ukryj edycję tematu przez admina” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy edycji postu przez admina nie będzie wyświetla na informacja że dany post był edytowany.
  32. „Ilość dni przechowywania historii edycji postów, 0 wyłącza” – tu wpisujesz ile dni ma być przechowywana treść postu przed edycją widoczna dala moderatorów i administratorów.
  33. „Ilość w różnicy znaków” – tutaj podajesz ilość znaków które można zmienić, a historia edycji postu się nie zapisze.
  34. „Podgląd historii postów dostępny dla moderatorów” – jeżeli zaznaczysz TAK moderator będzie mógł zobaczyć treść postu przed edycją.
  35. „Kasowanie historii dostępne dla moderatorów” – jeżeli zaznaczysz TAK moderator będzie mógł usunąć historie edycji postu.


Ustawienia widoku listy tematów

  1. „Ignorowane tematy” – jeżeli zaznaczysz TAK to w widoku listy tematów będzie pole w którym można zaszczyć tematy ignorowane, a następnie wcisnąć ignoruj zaznaczone tematy.
  2. „Oznaczać tematy w których brałeś udział” – jeżeli zaznaczysz TAK to w widoku listy tematów dla każdego usera przed nazwą tematów będzie widoczny mały znaczek który świadczy że już odpowiadał w tym temacie.
  3. „Tytuł tematu linkiem do ostatniego nieczytanego postu” – jeżeli zaznaczysz TAK to po kliknięciu w tytuł tematu w widoku listy tematów user zostanie przeniesiony do ostatniego nie czytanego posta w danym temacie.
  4. „Pokazuj datę rozpoczęcia tematu” – jeżeli zaznaczysz TAK to w widoku listy tematów widoczna będzie data rozpoczęcia tematu.
  5. „Format daty rozpoczęcia tematu” = tutaj wpisujesz format wyświetlania daty rozpoczęcia tematu, czyli co pierwsze dzień, miesiąc czy rok.
  6. „Szukaj w tym dziale” – jeżeli zaznaczysz TAK w widoku listy tematów będzie widoczne pole wyszukiwarki która odszukuje daną frazę w tematach z tego działu.
  7. „Dymki ze skrótem postów po najechaniu na temat” – jeżeli zaznaczysz TAK to po najechaniu na nazwe tematu zostanie wyświetlony temat z cześciową treścią pierszego i ostatniego postu znajdującego się w tym temacie.

ProfiluUstawienia profilu

  1. „Uwierzytelnianie” – Jeżeli zaznaczysz TAK przy rejestracji będzie wymagane prawidłowe przepisania kodu z obrazka.
  2. „Wymagać GG przy rejestracji” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy rejestracji wymagane będzie do wypełnienie pola GG.
  3. „Wymagać WWW przy rejestracji” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy rejestracji wymagane będzie wypełnienie pola WWW czyli miejsce na adres strony użytkownika.
  4. „Wymagać "Skąd" przy rejestracji” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy rejestracji wymagane będzie wypełnienie pola Skąd czyli miasto z którego pochodzi user.
  5. „Maksymalna długość lokalizacji” – tutaj wpisujesz ilość znaków którą można maksymalnie wpisać w pole Skąd.
  6. „Płeć użytkowników” – jeżeli zaznaczysz TAK dostępne będzie pole z wyborem płci przy rejestracji jak i wyświetlana będzie ikonka przy nazwie usera w widoku tematu odpowiadająca za płeć, pod spodem masz znowu do wyboru TAK jeżeli to zaznaczysz zaznaczenie płci będzie wymagane podczas rejestracji.
  7. „ICQ” – jeżeli zaznaczysz TAK podczas rejestracji i przy edycji profilu widoczne będzie pole ICQ.
  8. „Data ostatniej aktywności” – jeżeli zaznaczysz TAK to w profilu i w widoku listy użytkowników będzie widoczna data ostatniej aktywności.
  9. „Poziom użytkownika w profilu” – jeżeli zaznaczysz TAK to w widoku profilu widoczny będzie poziom użytkownika czyli HP, XP itd.
  10. „Yahoo Messenger” – jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole YIM.
  11. „MSN Messenger” - jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole MSNM.
  12. „Zawód” - jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole zawód.
  13. „Zainteresowania” - jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole zainteresowania.
  14. „Pokazuj mój Adres Email” -jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole Zawsze pokazuj mój Adres E-mail.
  15. „Zawsze włączaj BBCode” -jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole Zawsze włączaj BBCode.
  16. „Zawsze włączaj HTML”- jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole Zawsze włączaj HTML.
  17. „Zawsze włączaj Uśmieszki” - jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole zawsze włączaj Uśmieszki.
  18. „Język Forum” - jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole Język Forum.
  19. „Strefa Czasowa” - jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole strefa Czasowa.
  20. „Styl forum” - jeżeli zaznaczysz TAK to podczas rejestracji jak i edycji profilu wyświetlane będzie pole styl forum.
  21. „Restrykcja ukrywania obecności na forum” – tutaj wybierasz czy użytkownicy mogą sobie wybierać czy mają być widoczni w statystykach na dole strony w sekcji zarejestrowani użytkownicy i tak:
  0 – Użytkownik może sobie wybierać czy będzie widoczny, czy też nie.
  1 – Użytkownicy zawsze będą widoczni bez możliwości ukrycia.
  2 – Użytkownicy będą zawsze ukryci.


Ustawienia Avatarów

  1. „Włącz galerię Avatarów” – opcja na jun nie działająca.
  2. „Włącz zdalne Avatary” – jeżeli zaznaczysz TAK to w edycji profilu będzie można wkleić link do swojego awatar umieszczonego na zewnętrznym serwerze, który będzie się wyświetlał na forum.
  3. „Włącz wysyłanie Avatarów” – jeżeli zaznaczysz TAK to użytkownicy będą mogli wysłać swój awatar na serwer twojego forum.
  4. „Zezwól na avatary po napisaniu danej ilości postów” – tutaj wpisujesz liczbę postó po której można ostawić sobie awatar.
  5. „Maksymalny rozmiar pliku Avataru” – tu wpisujesz ile maksymalnie może zajmować miejsca (w bajtach) avatar wgrywany przez usera.
  6. „Maksymalne Rozmiary Avataru” - tu wpisujesz rozmiary jakie maksymalnie może mieć awatar pierwsze pole wysokość drugie szerokość, mierzone w Pikselach
  7. „Ścieżka Zapisu Avatarów” – nie dotyczy
  8. „Ścieżka Galerii Avatarów” – nie dotyczy

Ustawienia zdjęcia w profilu


  1. „Włącz zdalne dodawanie zdjęcia w profilu” - jeżeli zaznaczysz TAK to będzie można wkleić link do swojego zdjęcia umieszczonego na zewnętrznym serwerze, który będzie się wyświetlał na forum.
  2. „Włącz wysyłanie zdjęcia” - jeżeli zaznaczysz TAK to użytkownicy będą mogli wysłać swoje zdjęcia na serwer twojego forum.
  3. „Maksymalny wielkość zdjęcia(w bajtach)” - – tu wpisujesz ile maksymalnie może zajmować miejsca (w bajtach) obrazek wgrywany przez usera.
  4. „Maksymalny rozmiar zdjęcia (w pikselach)” - tu wpisujesz rozmiary jakie maksymalnie może mieć obrazek pierwsze pole wysokość drugie szerokość, mierzone w Pikselach
  5. „ścieżka do katalogu na serwerze” – Nie dotyczy


Ustawienia podpisów

  1. „Zezwól na Podpisy” – jeżeli zaznaczysz TAK to użytkownicy będą mogli sobie ustawiać podpis widoczny pod postem.
  2. „Zezwól na obrazki w podpisie” – jeżeli zaznaczysz TAK to użytkownicy będą mogli wstawiać w swoje podpisy obrazki typu userbary, sygnatury itp.
  3. „Wyłącz bbcode [IMG] w podpisie” – jeżeli zaznaczysz TAK to użytkownicy nie będą mogli wstawiać do swojego podpisu obrazków za pomocą znaczników [img]…[/img.]
  4. „Maksymalna długość podpisu” – tutaj wpisujesz ile maksymalnie user może wpisać znaków w swoim podpisie.
  5. „Maksymalny rozmiar obrazka w bajtach” – tutaj wpisujesz ile obrazek może zajmować miejsca w bajtach.
  6. „Maksymalny rozmiar obrazka w Pikselach” - tu wpisujesz rozmiary jakie maksymalnie może mieć obrazek w podpisie pierwsze pole wysokość drugie szerokość, mierzone w Pikselach.
  7. „Ścieżka zapisu obrazków” – Nie dotyczy.Pisania tematuUstawienia widoku podczas pisania postu

  1. „Zezwól na HTML” – jeżeli zaznaczysz TAK to w postach będzie można używać języka HTML.
  2. „Dozwolone tagi HTML” – tutaj wpisujesz jakie znaczniki w HTML mogą być używane w postach.
  3. „Zezwól Administratorom na HTML” – jeżeli ustawisz TAK to administratorzy będą mogli używać wszystkich tagów HTML bez względu na to czy są one wpisane w dozwolone tagi, czy też nie.
  4. „Zezwól Junior Adminom na HTML” - jeżeli ustawisz TAK to junior administratorzy będą mogli używać wszystkich tagów HTML bez względu na to czy są one wpisane w dozwolone tagi, czy też nie.
  5. „Zezwól Moderatorom na HTML” - jeżeli ustawisz TAK to moderatorzy będą mogli używać wszystkich tagów HTML bez względu na to czy są one wpisane w dozwolone tagi, czy też nie.
  6. „Zezwól na Uśmieszki” – jeżli zaznaczysz TAK to w postach będzie można wstawiać emotikony.
  7. „Uśmieszki dla niezarejestrowanych” – jeżeli zaznaczysz TAK niezalogowani goście będą mogli używać emotikonek.
  8. „BBcode dla niezarejestrowanych” – jeżeli zaznaczysz TAK to niezarejestrowani użytkownicy będą mogli używać kodów BBCode.
  9. „Zezwól na BBCode” – jeżeli zaznaczysz TAK użytkownicy będą mogli używać BBCode w postach.
  10. „Opis tematu” - jeżeli zaznaczysz TAK to przy zakładaniu nowego tematu będzie miejsce na krótki opis tego co znajduje się w środku.
  11. „Włącz ikony tematów/postów” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy zakładaniu nowego tematu użytkownik będzie mógł wybrać jedną z kilku ikonek która w widoki listy tematów będzie wyświetlać się przed nazwą tematu.
  12. „Button bbcode [b], [u], [i] itd.” – jeżeli zaznaczysz TAK to dany przycisk będzie dostępny przy pisaniu posta, po jego wciśnięciu pokazuje się nam odpowiedni BBCode co ułatwia prace.
  13. „JumpBox Kolor” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy pisaniu posty będzie dostępna rozwijana list a z której można wybrać kolor tekstu.
  14. „JumpBox rozmiar” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy pisaniu posty będzie dostępna rozwijana list a z której można wybrać rozmiar tekstu.
  15. „JumpBoxy Ogień i Cień” - jeżeli zaznaczysz TAK to przy pisaniu posty będzie dostępna rozwijana list a z której można wybrać takie efekty jak ogień i cień.
  16. „Przyciski stylów FrEaK i l33t” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy pisaniu posta dostępny będzie przycisk po którego wciśnięciu zaznaczony tekst zmieni nam się w p0k3m0nI4Sty tekst.
  17. „Kolor tematu” – jeżeli zaznaczysz TAK to użytkownik przy pisani tematu będzie mógł wybrą wyświetlany kolor nazwy tematu.
  18. „Kolor tematu dla moderatorów” – jeżeli zaznaczysz TAK to tylko moderatorzy będą mogli ustalać kolor nazwy tematu.
  19. „Kolor tematu dla wszystkich” – jeżeli zaznaczysz TAK to wszyscy userzy będą mogli ustawiać kolor nazwy tematu.
  20. „Czas ważności postu/tematu” – jeżeli zaznaczysz TAK to przy pisaniu posta będzie dostępna wysuwana lista z czasem ważności posta, więc jeżeli ktoś wybierze tam 1 dzień ot post po jednym dniu zostanie automatycznie usunięty.
  21. „Podgląd tematu” – jeżeli zaznaczysz TAK to przed wysłaniem posta możęz wcisnąć przycisk „Podgląd” i zobaczyć czy wszystko się wysyła jak należy.
  22. „Wymagać podania nazwy podczas wysyłania postów przez użytkownikow niezalogowanych” – jeżeli zaznaczysz TAK niezarejestrowani użytkownicy przed wysłaniem posta będą musieli wpisać jakiś nick.
  23. „Łącz zdublowane posty” – jeżeli zaznaczysz TAK to gdy user napisze dwa posty pod rząd jego posty zostaną automatycznie połączone w jeden.
  24. „Łącz też posty admina” – jeżeli zaznaczysz TAK to gdy admin napisze dwa posty pod rząd jego posty zostaną automatycznie połaczone w jeden.
  25. „Łącz też posty moderatora” - jeżeli zaznaczysz TAK to gdy moderator napisze dwa posty pod rząd jego posty zostaną automatycznie połaczone w jeden.


Jeżeli popełniłem jakiś błąd napiszcie tutaj, na PW lub GG

© 2009 by Gutek. Poradnik nie może być rozpowszechniany bez mojej zgody na inne serwisy/fora.
_________________
Zapraszam na www.ls-world.pl
Ostatnio zmieniony przez Alan 2012-01-22, 13:52, w całości zmieniany 3 razy  
Profil
PW Email www Cytuj
Re Mo
[Usunięty]
Wysłany: 2009-03-31, 22:46         

Pogrubiłeś ostatnie części tekstu.


Nie obraź się, ale moim zdaniem trochę niepotrzebnie aż tyle tego opisałeś. Myślę, iż przemo to dobrze opisał. Brakuje mi jakiegoś koloru, kursywy.

Ale poradnik ładny i z pewnością bardzo się napracowałeś. 8/10.
Cytuj
ZolltaR 
Wysłany: 2009-04-01, 16:54         
AtlantiQPomógł: 114 razy
Wiek: 28
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 1365
Re Mo napisał/a:
Nie obraź się, ale moim zdaniem trochę niepotrzebnie aż tyle tego opisałeś.


Poza tym Mahone, już zrobił poradnik dotyczący PA
_________________
Grafika na forum (odpłatnie) - pisz na maila !
Profil
PW Email Cytuj
janec 
Wysłany: 2009-04-01, 23:27    Adres Forum: http://klasabe.jun.pl/      
grafik, informatyk


Pomógł: 10 razy
Wiek: 23
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 217
Skąd: Poznań
Moim zdaniem, powinieneś sie skupic na tych najważniejszych opcjach i o nich napisać najwięcej. Szczerze mówiąc jak miałem sie zabrać za przeczytanie tego to od razu mnie sie odechciało.. tyle tego. No ale z drugiej strony ktoś wreszcie to wszystko opisał.
_________________
Jeżeli Ci pomogłem, nie musisz dawać mi pomógł, mi wystarczy że uprzejmie podziękujesz. Dawanie pomógł nie jest twoim obowiązkiem!
Profil
PW Email www Cytuj
Ranker 
Wysłany: 2009-04-02, 19:08    Adres Forum: http://Varillion.laa.pl      
Siła SpokojuPomógł: 73 razy
Wiek: 25
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 997
Skąd: Wrocław
Dobra robota ;) Długi poradnik ale wyjasni wszystko zieloniutkim. (Nie mówię tu o Przyjacielach.^^)

Re Mo i ZolltaR musieli się czegoś jak zwykle czepić. :D Ja tez tak xczasami robię. :P
_________________
Regulamin | Szukaj Pomocy | Napisz Do Mnie [PW]

Profil
PW Email www Cytuj
LipGloss 
Wysłany: 2009-04-04, 22:05         

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 107
Dobra robota.. na pewno się przyda. Proponuję przykleić temat :)
Profil
PW Cytuj
Siwy0212 
Wysłany: 2009-04-06, 16:51         


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 477
Zlewa się wszystko. Najważniejsze informacje daj na czerwono :)
_________________
Thought it was me and you against the world
Profil
PW Email Cytuj
Mav 
Wysłany: 2009-04-07, 20:42    Adres Forum: chciałbyś, prawda?      
Obserwuje CięPomógł: 99 razy
Wiek: 19
Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 1207
Skąd: Koszalin
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Dogadałem się z Gutkiem, i postanowiłem zrobić video wersje tego tutoriala, wiem że to troszkę szalone, lecz spróbuje to zrobić, będzie to zrobione w partach i puszczone na Youtube. :)
_________________
Byłem, ale już mnie nie ma.
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

website value  |  gry scooby doo  |  Darmowe fora  |  mylekarze.pl  |  egipt wycieczki