Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze podróże
Autor Wiadomość
Bartez 
Wysłany: 2013-07-29, 15:18   Wasze podróże      

Zainspirowałem się tematem "gdzie na wakacje?" oraz kilkoma osobami, którzy w swoich profilach w sekcji "zainteresowania" wpisali turystykę - tutaj jednak proszę wymieniać wszystkie państwa w których byliście lub planujecie być ;)

Zacznę może ja:
Słowacja - parenaście razy w Bratysławie, Oravicach, Niznej, Tatralandii (nie pamiętam nazwy miasta), Dolnym Kubinie i miejscowosciach przygranicznych,
Austria - Wiedeń,
Włochy - dwutygodniowa wycieczka objazdowa po całym kraju,
Watykan,
Litwa - Wilno, Kowno,
Łotwa - Ryga,
Grecja - Saloniki, Larisa,
Serbia - Belgrad,
Macedonia - raczej nic ciekawego tam nie widziałem oprócz gór, byłem tylko przejazdem więc zwiedzałem tylko stacje benzynowe i ubikacje,
Węgry

Na przyszły rok zamierzam dokończyć swoje europejskie wojaże i pojechać do 3 państw za jednym zamachem - Francja, Andora i Hiszpania.

W tym roku uda może się jeszcze pojechać do Zjedoczonego Królestwa ;)
PW Email Cytuj
Lubel 
Wysłany: 2013-07-30, 06:09         

Ja aż tyle nie pozwiedzałem na tyle, ale byłem już w Bułgarii i Francji, we Francji w Marsylii, ładne miasto bardzo polecam. A wliczając wyjazdy z grupką kibiców Kolejorza to byłem mniej więcej w Turynie (3:3 przepiękna bramka Rudniewa), w zeszłym roku gdy graliśmy z AIK Solna to byłem wiadomo w Sztokholmie ale porażka wtedy 3-0 była. A i jeszcze byłem w 2007/8 nie pamiętam kiedy we Wiedniu na meczu z tamtejszą Austrią.
Takie moje wojaże. A planuje w 2015 roku wybrać się do Anglii.
PW Email www Cytuj
Kairau Shagg
[Usunięty]
Wysłany: 2013-07-30, 16:23         

Lubel, chyba w 2008, a tamtejsze Euro, kiedy Polska rozegrała jeden z lepszych meczy EU '08, niestety ten karny na koniec :chytry: Ja byłem w Szwecji, lecąc samolotem, przez całą Polskie aż do Helisnborga, czy jakoś tak, na 2 tygodnie, drugim razem promem, przejeżdżałem przez Niemczech, żeby nie powiedzieć Niemców, gdy tam byłem wracałem samolotem, leciałem nad Danią więc mogę zaliczyć, chociaż nie wiem, a na tym meczu w Szwecji byłem. Kiedyś jechałem w góry to jakiś zastój był czy coś, i musieliśmy jakąś obwodnicą jechać przez Czechy, ale to wyjechaliśmy za granicę Państwa Polskiego, gdzieś 0,5km, jak nie mniej. I to tyle, byłem w Szwecji, Niemczech, Czechach, no i można powiedzieć że w Danii. Najładniej to chyba było w Niemczech, chociaż tylko przejeżdżałem, Szwecja piękny kraj, znam kilka słów, w ogóle jest tam fajnie, kiedyś moi rodzice myśleli nad przeprowadzką tam, lecz zdecydowali się że zostaną w Polsce, gdzie jest ich dom, mój tata pracuje tam, ostatnio widziałem go w maju kiedy była komunia mojego brata, zazwyczaj przyjeżdża na Wielkanoc i Boże Narodzenie, w sumie warto jest zostać, ja może i tam zamieszkam tam za kilka lat, pomyśle jeszcze. Wybieram się za rok lub w tym roku do Francji, Litwy i oczywiście do Rosji, nie do Stalingradu, dokładnie w okolice Katynia, zobaczę co z tego wyjdzie, ciekaw jestem jakby było w Słowacji, ciekaw jestem bo kocham skoki narciarskie i góry, Grecja, no nie wiem, trochę daleko, ale gorąco, jak coś to Chorwacja, piękny kraj. Bartez, całe włochy, w dłuż czy w szerz? a jak było w Watykanie, Macedonia jak Macedonia, nic specjalnego, w sumie można to wywnioskować po historii państwa oraz jego położeniu, chociaż prawie to samo co Albania czy Grecja, Chorwacja. :]
Bartez 
Wysłany: 2013-07-30, 16:55         

Kairau Shagg napisał/a:
leciałem nad Danią więc mogę zaliczyć

Wydaje mi się, że liczenie w ten sposób jest bardzo bez sensu, bo jakby nie patrzeć to nic w tym kraju nie widziałeś ;) Co innego gdyby samolot miał międzylądowanie i przebywałbyś nawet w tej strefie tranzytowej. Idąc dalej...

Kairau Shagg napisał/a:
ciekaw jestem jakby było w Słowacji, ciekaw jestem bo kocham skoki narciarskie i góry

Pod względem gór Słowacja jest dla mnie o wiele bardziej atrakcyniejszym krajem niż Polska, więc jak najbardziej polecam ;)

Kairau Shagg napisał/a:
Bartez, całe włochy, w dłuż czy w szerz?

Całe Włochy wzdłuż :)

Kairau Shagg napisał/a:
a jak było w Watykanie

Poza bazyliką i placem św. Piotra nie zobaczyłem nic więcej. Aha, no jeszcze na poczcie byłem.. :D

Kairau Shagg napisał/a:
Macedonia jak Macedonia, nic specjalnego

Wyżej pisałeś, że lubisz góry, a ten kraj pod tym względem może Cię bardzo usatysfakcjonować ;)

Kairau Shagg napisał/a:
[Macedonia] nic specjalnego, w sumie można to wywnioskować po historii państwa oraz jego położeniu, chociaż prawie to samo co Albania czy Grecja, Chorwacja.

Nie wiem jak to jest, ale wydaje mi się że obecni Macedończycy mają bardzo mało wspólnego ze starożytną Macedonią (poczytaj o konflikcie Grecko-Macedońskim). Potomkami starożytnych Macedończyków są bardziej Grecy, niż obecni Macedończycy. Większość państwa Aleksandra Wielkiego rozciągała się na terenie Grecji i nie jestem pewien, czy w ogóle obejmowała swoim zasięgiem obecne państwo Macedońskie.

PS: Porównywanie tego kraju do Grecji wydaje się być trochę nie na miejscu :P
PW Email Cytuj
Kairau Shagg
[Usunięty]
Wysłany: 2013-07-30, 17:16         

No tak sorry, ale w Macedonii, nie leży śnieg, na górach, a chodzi mi o to najbardziej.
Watykan z tego co wiem jest bardzo mały, ma zaledwie 4,5km kwadratowych, także samo zwiedzanie nie zajmie dużo, czytałem kiedyś o tej Macedonii i Grecji, był to jednolity kraj Hellenów z różnymi jakby to powiedzieć, zapomniałem można powiedzieć że osadami, w których rządził lud, tylko zapomniałem jak to się nazywa, ale mam to na końcu języka, sorry że porównywałem te kraje, po prostu miałem coś innego na myśli, a i dopowiedziałem swoje. :cwaniak:
Lubel 
Wysłany: 2013-07-31, 09:23         

Kairau Shagg, ja byłem na meczu w 2007/2008 roku Austria Wiedeń vs Lech Poznań. LE.

Ładnie jest w Chorwacji gdzie się za rok wybieram.
PW Email www Cytuj
maniek1986
Wysłany: 2013-08-07, 20:21         

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Litwa, Estonia i Czechy także jak najbardziej polecam.
PW Email www Cytuj
Cler 
Wysłany: 2013-10-22, 17:19         

Ostrzeżeń:
 12/3/6
A cóż jest ciekawego w Estonii? możecie coś napisać więcej nie ten temat?
PW Email www Cytuj
Sonia89 
Wysłany: 2013-10-22, 23:15         

Ostrzeżeń:
 12/3/6
Ja Czechy kocham od dzieciństwa, kiedy tylko mamy wolną chwilę z rodzinką, to się tam wybieramy :rotfl:
Aniela80 
Wysłany: 2013-10-23, 09:28         

Ostrzeżeń:
 12/3/6
Polecam objazdówkę - Belgia, Holandia i Luksemburg. Pięknie tam, normalnie jak w innym świecie
Angelika88 
Wysłany: 2013-10-23, 11:20         

Ostrzeżeń:
 12/3/6
Ja to bym się do Afryki na safari przejechała, coby trochę egzotyki poznać a nie tak blisko
PW Email www Cytuj
Astra
Wysłany: 2013-11-13, 15:50         

Czarnogóra, polecam
PW Email Cytuj
hiacynta88 
Wysłany: 2013-11-14, 16:13         

haha widzę, że są tu moje równolatki :D pozdrawiam! ja polecam Węgry, piękne krajobrazy i tanie wino
PW Email Cytuj
Sandi86 
Wysłany: 2013-11-15, 14:53         

Ostrzeżeń:
 12/3/6
Nie tak dawno byłam w Kazimierzu nad Wisłą, kurcze nie wiedziałam, że tam jest tak pięknie! Wszystkim polecam wybrać się tam choć raz w życiu
PW Email Cytuj
difenbeiker
Wysłany: 2013-11-17, 22:55         

Szwecja, Finlandia, Norwegia
PW Email Cytuj
Odpowiedz do tematu