Poprzedni temat «» Następny temat
Reklama by ZolltaR
Autor Wiadomość
ZolltaR 
Wysłany: 2009-01-18, 15:51   Reklama by ZolltaR      
AtlantiQ

Większość userów nie ma bladego pojęcia o reklamie stron czy for. Tworząc fora, dają jedynie link do działu "Wasze Fora" i czekają na cud z nieba, że może forum się rozrośnie. Po czym się nudzą, robią kolejne forum, które tez nie wypala itd. Zatem piszę ten toturial dla was by wreszcie forum z liczbą ponad 400 użytkowników nie należały do rzadkości, a użytkownicy nie dawali linków w SB z reklamą forum.

1. Dodawanie do Wyszukiwarek

Pierwsze co, to musimy zrobić, by nasze forum było widoczne w wyszukiwarkach. W Polsce najpopularniejsze jest Google (80% użytkowników) Onet i WP (nie pamiętam ile dokładnie ile procent mają użytkowników). Ale lepiej nie ograniczać się do tych trzech wyszukiwarek.
Pod Tym linkiem masz stronę, za pośrednictwem której dodasz stronę do kilkudziesięciu wyszukiwarek. W Google znajdziesz linki do innych Polskich wyszukiwarek. Pamiętaj !!! z wyszukiwarek korzysta mnóstwo ludzi na świecie i w Polsce, więc w im większej liczbie wyszukiwarek będziesz widoczny tym lepiej. Strona powinna pojawić się w wyszukiwarce po okresie tygodnia.

2. Dodawanie do Katalogów

Gdy nasza strona już widnieje w Google i innych mu podobnym, możemy wziąć się za pozycjonowanie. Czyli wpisujemy w Google Katalog Stron, po czym zaczynamy dodawać. Na początku gdy, domena nigdy nie była pozycjonowana, dodajemy do ok 10-15 katalogów na dzień. Po kilku tygodniach, gdy nasze forum będzie już miało stałą pozycję w Google, możemy podnieść limit do 25-35 katalogów. Pamiętaj !!! , pozycjonowanie to nie 5 min, by coś osiągnąć trzeba się natrudzić. Nie przesadzaj również na początku z dodawaniem do katalogów, gdyż zbyt szybki przyrost linków do strony, może spowodować zablokowanie fraz.

3. Słowa Kluczowe

Dodając stronę do katalogów będziesz musiał ustalić Key Words (eng. - Słowa Kluczowe). Są one bardzo pomocne dla wyszukiwarek przy odnajdowaniu stron. Key Words niech będą związane z twoim np. Dla form wielotematycznego można dać:
Kod:
Forum Ogólnotematyczne, Wielotematyczne, Społeczność Internetowe, Portal Społecznościowy, Dyskusje, rozmowy o wszystkim

Pamiętaj !!! Nie odwalaj fuszerki, im więcej słów kluczowych tym łatwiej będzie znaleźć twoją stronę. Słowa kluczowe również wpisujemy w PA=>Ogólne=>Konfiguracja=>Dodatkowe=>META Keywords.

4. Top Listy i Rankingi

Innym sposobem reklamy forum jest dodawanie do Top List. Znajdziesz je w Google. Jak to działa ??? Otóż, im masz więcej wejść*, tym wyżej jesteś. Z początku musisz klikać sam (można używać Proxy, by odbijać swoją pozycję szybciej), później samo pójdzie :) Pamiętaj !!!, by dodawać do dużych Top List czy rankingów, bo wtedy masz gwarancję, że są często odwiedzane. Warto też dodawać do topek poświęconych tematyce twojego forum np. Forum o Cryssis warto dodawać do Top List o tematyce gier bądź strzelanek.

5. Wymiana z Innymi Forami

Gdy twoje forum już się rozrośnie, warto pomyśleć o wymianie Bannerami z innym forum. Jak to działa nie muszę tłumaczyć ;> Pamiętaj !!!, wymieniaj się tylko z wartościowymi forami, wymieniaj się z forami statystkach zbliżonych do twoich bądź wyższych, bądź takich których które mają dużo odwiedzin.

6. Adder

Jeśli masz kasę możesz zainwestować w Addera. Jest to program, który automatycznie kataloguje strony. Więc dodawanie do Katalogów Stron masz z głowy ;]. Gdzie jest haczyk ??? W cenie, program kosztuje ponad 350 zł. Ale....jak dobrze poszukać po Allegro, znajdziesz oferty za 10 zł dodanie 1 strony do Addera. Sam korzystam z tego programu (Adder'a dostałem za zrobienie stylu) i jak na razie nie narzekam. Pamiętaj !!!, tak jak w przypadku z Katalogami Stron, nie przesadzaj z linkami. Stosuj się do instrukcji dodanej do Programu.

7. Stat4U

Warto również zainstalować w stopce button stat4, dzięki niemu będziesz miał szczegółowe informacje o tym, kto zaglądał na forum, z jakiego województwa, itp.

8. Płatne Formy Reklamy

Innym sposobem jest jeszcze wykup reklamy na innych stronach. Nie będę się tu rozpisywał, bo zakładam, że każdy wie jak to działa :) Pamiętaj !!!, kupuj reklamy jedynie na sprawdzonych stronach (czyt. nie kupuj na warezach, bo się można przejechać). Jeśli kupujesz na allegro, sprawdź ilość komentarzy Sprzedawcy za podobne aukcje, od kogo dostał te komentarze i w jakich odstępach czasu.

Dla posiadaczy kont Premium

9. Spider Frendly

Jeśli po wykupieniu Konta Premium korzystasz nadal z skryptu Przema, możesz zainstalować Spider Frendly, mod ułatwiający indeksowanie forum przez wyszukiwarki. Znajdziesz go na oficjalnym suporcie Przema, bądź na innych forach poświęconych supportowi for.Pamiętaj !!!, jeśli instalujesz gotową paczkę, możesz uszkodzić bądź usunąć wcześniejsze modyfikacje.

10. System Wymiany Linkami Rotacyjnymi

Kolejny sposób, to instalacja systemów, jak np. LinkMe. Są to linki rotacyjne, dzięki którym link do twojego forum wyświetlany jest na innych stronach. Jednak coś za coś, na twoim Forum w stopce też pojawią się Linki. Systemu tego typu pomagają w wzroście PR, Pozycji w Google i masz swego rodzaju reklamę na innej stronie :) . Pamiętaj !!!, tak jak w przypadku z Katalogami Stron czy Addera, nie przesadzaj z linkami. Stosuj się do instrukcji.

Jeśli szukasz czegoś innego zapraszam
Tu i Tu

Jeśli chcesz wiedzieć jak Google postrzega linkowanie zapraszam Tutaj

I Pamiętaj !!!

Jeśli chcesz mieć duże forum, musisz się przyłożyć, bo nic nie przychodzi łatwo.

pozdr

ZolltaR®All rights resrved
Ostatnio zmieniony przez ZolltaR 2009-03-03, 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
PW Email Cytuj
kapi12cc 
Wysłany: 2009-01-18, 18:35         

to wszystko jest za darmo??

ok to fajnie na pewno skożystam :D

poradnik 10/10 właśnie tego szukałem :super: :super: :super:
Ostatnio zmieniony przez kapi12cc 2009-01-18, 19:21, w całości zmieniany 2 razy  
PW Cytuj
ZolltaR 
Wysłany: 2009-01-18, 18:40         
AtlantiQ

kapi12cc napisał/a:
to wszystko jest za darmo??

Poza Adderem i płatnymi formami reklamy to tak, no i by zainstalować LinkMe czy SF musisz mieć Premium
eXine 
Wysłany: 2009-01-18, 19:13         

ZolltaR, zapomniales o google sitemaps ;) Tez pomagaja. Narzedzia dla webmastera (od Google) tez sa dobre, jak sie umie z nich korzystac.
ZolltaR 
Wysłany: 2009-01-19, 14:20         
AtlantiQ

Cytat:
skożystam

Najpierw skorzystaj z słownika ;p

eXine napisał/a:
ZolltaR, zapomniales o google sitemaps ;) Tez pomagaja. Narzedzia dla webmastera (od Google) tez sa dobre, jak sie umie z nich korzystac.

Później coś się dopisze

Dla zainteresowanych

Na Forum Przema w FAQ jest też poradnik o pozycjonowaniu, ale trochę "bardziej zaawansowany", jak ktoś chce nie sobie poczyta
Ostatnio zmieniony przez ZolltaR 2009-05-28, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
PW Email Cytuj
Mav 
Wysłany: 2009-01-19, 14:31    Adres Forum: chciałbyś, prawda?      
Obserwuje Cię

Ostrzeżeń:
 2/3/6
ZolltaR, mam małe pytanko do strony dodawanie.com.Gdy wpisałem opis forum i słowa kluczowe i dałem "Dodaj stronę" przeniosło mnie na stronę główną.Czy to znaczy ze moje forum zostało dodane czy nie?

Pozdr.
ZolltaR 
Wysłany: 2009-01-19, 14:38         
AtlantiQ

maV, ty masz kliknąć na link z boku (np. Google) i dodawać do strony która ci się ukaże. Strona samodzielnie nie dodaje do wyszukiwarek. Tam gdzie wpisywałeś, trzymasz tylko notki o słowach kluczowych i opisie strony, by móc łatwo skopiować
Mav 
Wysłany: 2009-01-19, 14:48    Adres Forum: chciałbyś, prawda?      
Obserwuje Cię

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Dzięki ZolitaR.Jeszcze jedna uwaga.Nie każdy serwis jest darmowy np. gery.pl jest płatne trzeba wysłać SMS'a żeby otrzymać kod.
Łukasz 
Wysłany: 2009-01-20, 10:19    Adres Forum: http://agro.morow.pl      

co do 10 pkt:

http://www.forum.optymali...showtopic=62480
ZolltaR 
Wysłany: 2009-01-20, 23:05         
AtlantiQ

L3oN, Google ciągle się zmienia, co ja poradzę, że sposoby które były dobre rok temu teraz już niesktukują. Google zabezpiecza się przed automatycznym pozycjonowaniem (jak sam mówiłeś), z adderem też trza by uważać. Ale cóż, bynajmniej wiem czemu mi LS poleciało w google z 6 na 56 miejsce :)
Odpowiedz do tematu