Poprzedni temat «» Następny temat
[Gry] Command & Conquer i nie tylko
Autor Wiadomość
HokanPL 
Wysłany: 2016-05-16, 09:03   [Gry] Command & Conquer i nie tylko Adres Forum: cncpolska.jun.pl      

Adres forum: cncpolska.jun.pl

(Średnio) Krótka historia powstania:

Dawno temu całkiem sprawnie (mimo problemów technicznych) działała strona cc-series.pl oraz połączone z nią forum forum.cc-series.pl. Dużo użytkowników, codziennie nowe posty, raz na jakiś czas ciekawszy news. Kontakt z administracją zadowalający. Niestety od pewnego momentu admini opuścili obie strony (mimo nadal opłacanej domeny, co jest nielogiczne) i nie przekazali nikomu uprawnień. Efekty?
-tysiące spambotów
-chaos w tematach
-aktywność dążąca do zera
-brak kontroli nad silnikiem i brak możliwości poprawy wyglądu, o problemach technicznych typu niedziałające privy nie wspomnę.
Podjąłem próbę naprawy. Było aktywnych około 8 użytkowników. Zacząłem sprzątać, nieśmiało dodawać nowy content. Jednak brak zainteresowania i wsparcia, oraz złośliwość adminów, którzy nagle się pojawili (zaraz potem zniknęli na nowo i od roku ani widu ani słychu) zmusiły mnie do podjęcia decyzji.
Nowe forum i nowy serwis.
Miałem poparcie u tych, którzy zostali. Jednak po założeniu forum większość odstawiła focha, mówiąc jednocześnie - nie uda się, to tylko ty chciałeś zmian itp. Tylko 3 najaktywniejszych przeszło razem ze mną, a wtedy stare forum stało się już oficjalnie trupem, poligonem dla spambotów. Stwierdziłem, że czas działać i przekonać wszystkich działaniem.

Jaki jest temat przewodni forum?
Gry osadzone w uniwersum Command and Conquer, stworzonym przez Westwood Studios (rodzice gatunku RTS), obecnie należącym do EA Games. Choć marka została w zasadzie porzucona (po dennym Zmierzchu Tyberium), nadal żyje pośród graczy i wbrew pozorom można o niej długo pisać i rozmawiać.

Co znajduje się/ma się znaleźć na forum?

-Newsy - podstawa. Pisane nieregularnie, streszczają jaki content został dodany, zawierają ogłoszenia kluczowe dla serwisu, odnośniki do ciekawszycj tematów.
Jest to jedyny temat, który bez ograniczeń mogą czytać osoby niezarejestrowane. W pozostałych przypadkach treści są udostępniane po rejestracji i zalogowaniu.

-wikia o C&C po polsku - opracowywana na podstawie artykułów z anglojęzycznej wikii, nie jest jej tępym tłumaczeniem, a wręcz twórczym rozwinięciem

-recenzje gier c&c - na razie pustka zupełna, gdy nabierzemy jakiegoś znaczenia, poproszę serwisy growe o możliwość zamieszczania ich artykułów na ten temat u nas (z przyznaniem autorstwa oczywiście)

-recenzje modyfikacji/modów - świat modderów jest niezwykle bogaty, a modding gier z tej serii przeżywa na świecie renesans. Nie ma jeszcze żadnych, ale nie wszystko naraz

-Wywiady z modderami - poprzez serwis moddb.com przeprowadzam po angielsku rozmowy z twórcami mniej lub bardziej ciekawych/popularnych modów Materiał tłumaczę na język ojczysty i wrzucam na forum.

-spis video - turnieje, speed-runy, cutscenki

-poradniki - jak zostać modderem, jak na razie tylko dla początkujących, będą tłumaczone/pisane kolejne, te dotyczące kodowania w C&C 3 napisałem na podstawie własnych doświadczeń

Oprócz tego zaczynam co miesiąc organizować małe, własne turnieje. Jak będzie więcej chętnych, będziemy je nagrywać i wrzucać na YT, jeśli nabierzemy jakiegoś poważniejszego znaczenia i już zdobędziemy popularność, zaproszę Mateusza "Arasza" Araszkiewicza z TVGry jako komentatora honorowego (wiem że lubi C&C, ale nie chcę być posądzony o próbę wypromowania się jego kosztem)
Dostępne są również fora przeznaczone do rozmów o innych grach PC/konsolowych, mobilnych, planszowych. O pozostałych zainteresowaniach można pisać w Karczmie OffTop.

Do zmiany jest logo, niestety przez intensywne studia nie miałem czasu się tym zająć. Utalentowanym grafikiem 2D nie jestem, ale zacząłem dłubać w Gimpie przy animowanym logo.

Szablon spośród dostępnych pasuje bardziej niż pozostałe, choć ideał to to nie jest. O ile mi wiadomo, na domenie darmowej nie można edytować/załadować własnego.

Zapraszam serdecznie i proszę o opinie i porady (nawet jeśli opinia ma być druzgocąca)
PW
Fakel
Wysłany: 2016-09-28, 11:16    Adres Forum: http://robig.jun.pl/index.php      
Złoty Usser

Mają sporo problemów
PW Email Cytuj
uadek12 
Wysłany: 2017-04-19, 12:49         

Właśnie przejrzałem, na pewno będę tam zaglądał :)
PW Email www Cytuj
Odpowiedz do tematu